Rodzaj dostawy
Rodzaj płatności
Suma
Firma
Imię
Nazwisko
Ulica
Nr budynku
Nr lokalu
Kod pocztowy
Miejscowość
Telefon
Komentarz do zamówienia
Potwierdzenie zamówienia wymaga podania adresu e-mail
Email
Powtórz e-mail
Proszę wprowadzić dane do faktury VAT
Nazwa
NIP
Ulica
Nr budynku
Nr lokalu
Kod pocztowy
Miejscowość
Jesteś na: Strona główna Poradnik Zawieszenia gwintowane sportowe

Zawieszenie gwintowane sportowe - Jakie wybrać, co daje jego montaż oraz jakie niesie za sobą korzyści?ównym powodem decyzji większości właścicieli swoich pojazdów na montaż tego typu rozwiązania jest możliwość obniżenia nadwozia oraz, w bardziej zaawansowanych wersjach, opcja regulacji twardości zawieszenia gwintowanego. Kolejnym atutem instalacji tego systemu jest komfort, a co najważniejsze zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy (często w zużytych fabrycznych zawieszeniach występuje duże ryzyko uszkodzenia pojazdu, jak i narażanie życia spowodowane wypadkiem podczas uszkodzenia).

Kolejną grupą klientów decydującą się na montaż zawieszenia gwintowanego są to osoby, które montują gwinty ze względu na nowoczesny oraz sportowy wygląd samochodu, gdyż poddany jest obniżeniu poprzez regulację wysokości. Gdy samochód zostanie obniżony, wtedy wygląda bardziej sportowo, co czyni go ekskluzywnym pojazdem.

Jak zamontować zawieszenie gwintowane oraz jak wygląda jego budowa, z czego się składa oraz jakie cechy posiada?

Budowa zestawu nie jest zbyt skomplikowana. Przede wszystkim są to cztery zestawy resorujące, składające się ze sprężyn oraz amortyzatora ustawionego w jej środku (w większości przypadków). Główną różnicą pomiędzy standardowym rozwiązaniem, a tym typem zawieszenia gwintowanego jest gwint wykonany na zewnętrznej obudowie amortyzatora. Dodatkowo w zestawie powinny znaleźć się również nakrętki lub talerze służące do przesunięcia sprężyny wzdłuż jej osi w celu obniżenia samochodu. Do tego celu używa się klucza, który również dołączony jest w komplecie.

Gdy zabierzemy się za zmianę wysokości zawieszenia gwintowanego w samochodzie, nie powinno być problemu, gdyż jest to całkiem prosta czynność (w większości przypadków, można poradzić sobie samemu z montażem), lecz nie tak banalna, jak w przypadku wariantu pneumatycznego, gdzie wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Po podniesieniu pojazdu (lub strony, którą regulujemy) należy ustawić nakrętkę na odpowiedniej wysokości oraz skontrować ją za pomocą drugiej. Wtedy możemy stwierdzić, czy zawieszenie gwintowane spełniło nasze oczekiwania i czy efekt jest zadowalający.

Warto pomyśleć również o założeniu rozpórki (rozpórka między kielichy), chociaż w przedniej części pojazdu, gdyż podczas dynamicznej jazdy i szybkiego pokonywania zakrętów, powstają naprężenia w karoserii. Mimo iż auto wydaje się sztywne, to konstrukcja pracuje i wygina się podczas użytkowania. Gdy zawieszenie gwintowane usztywni dół samochodu, a górne partie pozostawimy bez zmian (brak zastosowanej rozpórki), może to doprowadzić do uszkodzeń na zgrzewach blachy itp. Zdarzają się również przypadki pękających szyb w wyniku usztywnienia pojazdu właśnie przez montaż gwintu.

Jeżeli naprawdę chcemy zabezpieczyć nasz samochód oraz zapobiec wyżej wymienionym przypadkom, powinno się zastosować rozpórki. Czym są rozpórki? Są to metalowe rurki, które łączą ze sobą kielichy, tworząc usztywnienie nadwozia. Rozpórki są dedykowane dla konkretnego modelu samochodu, co czyni je bardziej dopasowanymi i bezpiecznymi.

Jaką firmę zawieszenia gwintowanego wybrać, oraz jakie są koszty takiego zestawu?

W naszym sklepie SKLEP TOMAS TUNING (prowadzimy również fachowe doradztwo przed zakupem) znajdą państwo wiele firm, z czego dwie najpopularniejsze, które specjalizują się w nadaniu sportowego wyglądu, estetyce samochodu, a co najważniejsze nie powodują aż tak znacznej utraty komfortu jazdy. Zapraszamy do zapoznania się z firmami oferującymi wysokiej jakości zawieszenia gwintowane.

W naszym sklepie stacjonarnym oraz internetowym znajdziecie Państwo produkty do takich samochodów jak:

Zawieszenie gwintowane Audi A4, A6, TT, BMW E36, E39, E46, E90 itp., Seat Leon, Ibiza, Toledo itp., VW Golf, Passat, Polo oraz wiele innych marek oraz modeli.

Zawieszenia sportowe firmy AP Sportfahrwerke oraz MTS Technik posiadają bardzo pozytywne opinie i są coraz częściej wybierane nie tylko przez "tuningowców", ale także przez osoby często podróżujące z rodziną. Produkowane są przez wyżej wymienione firmy do samochodów z Grupy Vag oraz innych producentów.

MTS Technik w większości swoich zawieszeń gwintowanych stosuje już niemieckie sprężyny, które produkowane są przez lidera - firmy Eibach. Dodatkowo wprowadziła ona nową serię "GOLD" charakteryzująca się złotym kolorem oraz zwiększoną odpornością na rdzę. W razie uszkodzenia jakiegokolwiek elementu zawieszenia, można dokupić konkretny element, który uległ uszkodzeniu.

Zawieszenia sportowe MTS Technik - firma ta na polskim rynku utrzymuje się od 2007 roku. Posiada rozbudowaną, stale powiększającą się sieć dystrybutorów na terenie całego kraju. Nieustannie poszerza ofertę oraz udoskonala produkty, co gwarantuje wysoką jakość w stosunku do ceny. Firma głównie zajmuje się produkcją sprężyn sportowych, amortyzatorów oraz zawieszeń gwintowanych. Cena waha się w przedziale +/- 1000-2000zł.

AP Sportfahrwerke - Firma istniejąca od ponad 18 lat, sprzedająca wysokiej jakości produkty. Niemiecka jakość zapewnia wysoką wytrzymałość oraz najnowszą technologię produkcyjną, która zagwarantowała firmie miejsce w czołówce zawieszeń gwintowanych. +/- 2000-3000zl.


Musimy również pamiętać o tym, że zawieszenia gwintowane nie podnoszą samochodu tylko obniżają. Gdy zdecydujemy się na montaż gwintu, już na starcie pojazd zostanie obniżony o 2 cm w dół od seryjnego zestawu. Z zasady sportowe zawieszenia obniżają z reguły od 2 do 8 cm. Gdy nie jesteśmy zwolennikami jeszcze niższego pojazdu, wtedy można przekroczyć te wartości, gdyż gwintu jest więcej, ale musimy się liczyć z utratą gwarancji, jeśli dojdzie do uszkodzenia.

Jeżeli komuś zależy na ładnym wyglądzie samochodu i lepszych parametrach trakcyjnych, to na pewno warto zdecydować się na zawieszenia wyżej wymienionych firm. Możemy być pewni, że w tej cenie otrzymamy wysoką jakość zestawu oraz bezpieczną konstrukcję, która zadba o nasze bezpieczeństwo podczas jazdy.

Często klienci pytają przed zakupem o montaż zawieszenia gwintowanego obawiając się, że będzie trzeba się udać do specjalistycznego warsztatu. Nic bardziej mylnego - powinien to zrobić każdy mechanik.

Podsumowanie

Kiedyś gwinty były kojarzone z czymś bardzo drogim, lecz dzisiejsza technologia oraz jakość/cena pozwalają na zakup często tańszego zawieszenia gwintowanego, niż seryjnego.

Zawieszenia gwintowane montaż: plusy i minusy
Jak wszystkie produkty mają swoje wady, jak i zalety. Mamy nadzieję, że udało nam się dokładnie je opisać w tym artykule i będzie on pomocny w podjęciu decyzji.

Napoluraniejsze zawieszenia:
Mtsgwbm01 , Mtsgwbm03 , Mtsgwbm04