Rodzaj dostawy
Rodzaj płatności
Suma
Firma
Imię
Nazwisko
Ulica
Nr budynku
Nr lokalu
Kod pocztowy
Miejscowość
Telefon
Komentarz do zamówienia
Potwierdzenie zamówienia wymaga podania adresu e-mail
Email
Powtórz e-mail
Proszę wprowadzić dane do faktury VAT
Nazwa
NIP
Ulica
Nr budynku
Nr lokalu
Kod pocztowy
Miejscowość
Jesteś na: Strona główna Tuning

Tuning

Tuning to wyrażenie pochodzące z języka angielskiego i oznacza regulowanie, dostrajanie. W przypadku tuningu samochodów mowa oczywiście o zmianie wyglądu bądź parametrów technicznych pojazdu. Na tej podstawie wyróżnić można dwie grupy tuningu: mechaniczny i optyczny.

Tuning optyczny

W ramach tuningu optycznego zmienia się wygląd pojazdu, co może mieć jednocześnie wpływ na osiągi samochodu. Głównie jednak ma on na celu wyróżnienie samochodu spośród całego szeregu innych pojazdów. Nierzadko tuning optyczny prowadzi wręcz do pogorszenia właściwości jezdnych aut, przez na przykład zwiększenie oporu powietrza czy oporów ruchu (w przypadku zamontowania zbyt szerokich opon). Nie należy jednak zapominać, że tuning optyczny może i powinien iść w parze z tuningiem mechanicznym, stanowiącym główny obszar modyfikacji mających na celu polepszanie osiągów samochodu.

Tuning mechaniczny

W ramach tuningu mechanicznego dokonuje się zmian we wszystkich układach mających wpływ na osiągi samochodu, a więc przede wszystkim w silniku, układzie napędowym, paliwowym czy też zmiany w podwoziu. Głównym celem dokonywanych zmian jest większa moc, przyspieszenie czy prędkość maksymalna modyfikowanego pojazdu.

Tuning mechaniczny ma jednak na celu nie tylko polepszenie osiągów samochodów, ale także zwiększenie bezpieczeństwa kierowcy, poprzez np. zamontowanie specjalnych foteli z nowoczesnymi pasami bezpieczeństwa, klatki wzmacniającej konstrukcję pojazdu czy dodatkowych reflektorów. W nowych pojazdach dokonuje się także modyfikacji elektroniki. Oczekiwany efekt jest dokładnie taki sam jak w przypadku zmian mechanicznych, a więc większa moc, prędkość i przyspieszenie samochodu. Możliwości tuningu mechanicznego są niezwykle duże. Jedynym ich ograniczeniem jest właściwie tylko i wyłącznie kwota, jaką planuje się przeznaczyć na wprowadzenie zmian. Należy jednak pamiętać, iż nieprawidłowy montaż nowych części, czy też źle wykonane modyfikacje mogą prowadzić do pogorszenia osiągów i właściwości jezdnych samochodu. Zamiast wydobyć z silnika kilka, kilkanaście dodatkowych koni mechanicznych okazać się może, iż samochód gorzej się prowadzi, a zamontowany sportowy tłumik dodał tylko efekty dźwiękowe, bez widocznych rezultatów.

 

Nasz sklep Tuningowy Tomas oferuje akcesoria zarówno do tuningu mechanicznego jak i optycznego